Naděje P34 - Maliník-ostružiník-olše 50ml #240 | Naděje
Kod: 38119Opis szczegółowy produktu
Udržování normálního krevního oběhu včetně periferní cirkulace, podpora mozkové činnosti a optimální duševní aktivity.
Zajímavosti použitých bylinách
Maliník
Maliník je keř dorůstající výšky do 1 m, původem z Malé Asie. Jeho plody sbírali již obyvatelé Tróje kolem počátku našeho věku, ve starém Řecku byl oblíbený pro příznivé působení na ženský organismus. Ve 4. století byl domestikován a Římané rozšířili jeho pěstování po celé Evropě. Pro své plody je ekonomicky významnou plodinou ve velké části Evropy, stejně jako ve Spojených státech a Kanadě. Plody obsahují hodně vitamínů, hlavně C a používají se čerstvé, ale také se zpracovávají na kompoty a šťávy. Také listy se odedávna používají k přípravě čajů, nejvíce účinných látek je však v pupenech, které obsahují třísloviny, organické kyseliny, flavony a minerální látky (zejména železo) a zpracovávají se na pupenovou tinkturu. Maliník patří k rostlinám se širokým využitím pro podpůrné účely, je častou a oblíbenou součástí bylinných směsí. Podporuje činnost vylučovacího systému a odvádění vody z organismu, přispívá k dobrému trávení. Prospívá též ženskému organismu, pomáhá navozovat komfort během menstruace i menopauzy.
Ostružiník
Ostružiník se vyskytuje na celé severní polokouli. Tento křovištní keř je u nás velmi hojný na lesních mýtinách, v příkopech a remízcích. Odedávna je používán jako součást potravy, již od doby starých Řeků se datuje jeho využití pro podporu zdraví (např. v britském lékopisu je ostružiník obsažen od konce 17. století). Žvýkání listů nebo čaj z vařených výhonků byly oblíbené podpůrné prostředky pro blahodárné účinky na ústní dutinu, čaj z listů, kořenů a kůry byl také používán pro podporu dýchací soustavy. Kořeny se díky svým stahujícím účinkům s oblibou využívaly pro zlepšení stavu střevního traktu. V současnosti se pro potravinářské účely využívají buď čerstvé plody, nebo zpracované na sirupy a džemy. Ostružiny jsou pozoruhodné svým významným obsahem rozpustné i nerozpustné vlákniny, vitaminu C a vitaminu K. Významný je i obsah kyseliny listové a manganu. Listy ostružiníku jsou oblíbenou surovinou pro přípravu čajových směsí pro různé účely, nejvíce látek prospěšných pro lidský organismus se vyskytuje v pupenu, který je ve stále větší míře využíván pro přípravu účinných pupenových tinktur. Ostružiník osvěžuje tělo, pomáhá udržovat normální hladinu krevního cukru a podporuje funkci dýchacího systému.
Olše
Je původním stromem ve větší části Evropy, v severní Africe (Tunisko, Maroko, Alžírsko) a v oblasti Kavkazu, Íránu a Turecka, zavlečen byl i do Severní Ameriky. Dorůstá do výšky až 20 m, roste hlavně na březích vodních toků a nádrží. Dřevo olše je velmi vhodné pro výrobu užitkových předmětů, pro své příznivé účinky na lidský organismus se využívá i kůra, listy a hlavně pupeny, které se pro vysoký obsah účinných látek používají k výrobě pupenových tinktur. Hlavními obsahovými látkami kůry jsou lignany, třísloviny a fenolické glykosidy, zatímco pro listy jsou typické flavonoidové glykosidy, terpenoidní látky a fytosteroly. Historie použití olše pro zdravotní účely je poměrně dlouhá zejména v tradiční čínské a japonské medicíně, její účinky na organismus jsou v řadě případů jedinečné. Olše pomáhá udržovat normální krevní oběh včetně periferní cirkulace, tj. podporuje prokrvení hlavně¨končetin. Povzbuzuje také mozkovou činnost a přispívá k navození optimální duševní aktivity.
Užívání tinktury
Denní dávka = počet kapek odpovídající hmotnosti člověka rozdělíme na dvě nebo tři denní dávky (např. při celkové hmotnosti 60 kg dávku rozdělíme na 2 x 30 kapek nebo 3 x 20 kapek)
Obsah: 50ml
Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię do tego produktu.
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą publikować posty. Proszę zaloguj się lub zarejestruj.